آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1398/02/14 - 07:34
حق عمران دهياران

معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران در سال جاري به استانداري ها، افزايش 36 درصدي حقوق مبناي دهياران، پرداخت پاداش آموزش و افزايش فوق العاده عمران را از ويژگي‌هاي اين دستورالعمل ذكر نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، مهدي جمالي نژاد كه عصر چهارشنبه 11 ارديبهشت در همايش آموزشي شوراهاي اسلامي روستاهاي استان گلستان سخن مي گفت، افزود: در صورت حضور دهيار در دوره‌هاي آموزشي مصوب، در پايان سال به ازاي هر ساعت حضور در دوره‌هاي آموزشي، فوق‌العاده‌اي با عنوان پاداش آموزش، محاسبه و به دهيار پرداخت مي‌شود.

وي در ادامه اظهار كرد: اصلاح آيين نامه اجرايي دهياريها، كه در زمينه كادر و سازمان دهياري هاست، و اصلاح آيين نامه استخدامي دهياريها در كمسيون اجتماعي دولت تصويب و براي تصويب نهايي به دولت ارسال شده است.

جمالي نژاد در ادامه با اشاره به اينكه در سال گذشته بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار به دهیاریهای استان گلستان تخصیص یافته است، اعلام كرد: نخستين مرحله پرداخت اعتبارات سوخت به دهياري ها در سال جاري تا انتهای اردیبهشت انجام می‌شود.

وی همچنين گفت: با تصویب قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری، در استان گلستان بیش از 6 هزار واحد تولیدی و خدماتی جدید طی یکسال گذشته با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت راه اندازی شده است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری هاي كشور با اشاره به حضور 3141 عضو شوراهای اسلامی روستائی و 908 دهیاری در 936 روستای استان گلستان، افزود: در یک سال گذشته برای ارتقاء سطح آموخته ها و بازآموزی، شش دوره آموزشی برای شوراهای روستایی و دهیاریهای استان گلستان برگزار شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستائی وزارت کشور با اشاره به سال رونق تولید و وظایف خطیر مدیریت روستائی در تحقق هدف گذاری سال 1398 اظهار كرد: پيشرفت، توليد ثروت، كارآفريني و تقويت زیرساخت هاي شهر و روستا با اتكاي صرف به اعتبارات اندك دولتي تحقق نخواهد يافت و لازم است شهرداري ها و دهياري ها و شوراها با توجه به ظرفيتهاي منحصر بفرد و تنوع اقليمي استان گلستان، اقدامات لازم را در خصوص معرفي مزيتهاي نسبي شهرها و روستاها براي جذب سرمايه گذار، توسعه گردشگري و بوم گردي، برپايي جشنواره هاي فرهنگي و هنري و ... انجام دهند.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:38
ديروز:228
هفته قبل:1890
ماه قبل:7250
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:790765
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^