آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1398/02/16 - 14:23
دستورالعمل حقوق و مزاياي دهياران

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران در سال جاري از سوي دكتر جمالي نژاد به استانداران‌ سراسر كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور،‌ سعيد‌رضا جندقيان با بيان اين مطلب گفت: دستورالعمل نحوه تعيين حقوق و مزاياي دهياران به‌منظور ساماندهي و انتظام‌بخشي به نحوه محاسبه و پرداخت حقوق و مزاياي دهياران (اعم از تمام‌وقت و پاره‌وقت) و ايجاد وحدت رويه در اين‌خصوص، در 21 ماده و سه تبصره تهيه و به استانداري‌ها ابلاغ شده است.

وي در خصوص مفاد اين دستورالعمل گفت: بر اساس ماده يك اين دستورالعمل، حقوق مبناي دهياران براي دهياري‌هاي درجه يك تا 6 در بدو به‌كارگيري به ميزان حداقل مزد مصوب شوراي عالي كار در سال جاري تعيين مي‌شود كه اين رقم، براي دهياران تمام‌وقت، در سال جاري روزانه به ميزان 505 هزار و 627 ريال تعيين شده است و در صورتي‌كه يك‌سال از خدمت دهيار گذشته‌ باشد، روزانه يك پايه به مبلغ 23 هزارو 333 ريال اضافه خواهد شد.

جندقيان در ادامه توضيح داد: همچون سال گذشته دهياراني كه بيش از دو سال از سابقه فعاليت آن‌ها در سمت دهيار مي‌گذرد علاوه بر يك حقوق پايه، به ازاي هر سال سابقه خدمت در دهياري، از افزايش سنواتي معادل دو درصد حقوق مبناي سال جاري برخوردار خواهند شد.

وي افزود: به تمامي دهياران كشور فوق‌العاده‌اي با عنوان «فوق‌العاده شغل» بر اساس مدرك تحصيلي دهياران و فوق‌العاده‌اي با عنوان «مزاياي سرپرستي» بر اساس درجه دهياري‌، پرداخت خواهد شد.

معاون امور دهياري‌هاي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور در ادامه اظهار كرد:‌ حسب شاخص‌هاي كارايي، به دهياران واجد شرايط فوق‌العاده‌اي تحت عنوان «فوق‌العاده كار‌ايي» متناسب با درآمد دهياري، ميزان كارايي و بهره‌وري دهيار و اجراي عمليات عمراني دهياري پرداخت خواهد شد.

جندقيان افزود: شاخص‌هايي كه در اين دستورالعمل براي پرداخت فوق‌العاده كارايي پيش‌بيني شده، ارزيابي عملكرد دهياري‌ها و پيشرفت عمليات عمراني مي‌باشد. چنان‌چه دهياري بر اساس شاخص‌هاي مندرج در نظامنامه ارزيابي عملكرد دهياري‌ها، جزء 10درصد از دهياري‌هاي استان كه حايز بالاترين امتياز شده‌اند، باشد با اخذ تأييدية دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري، دهيار از فوق‌العاده كارايي، برخوردار خواهد شد.

وي همچنين اضافه كرد: چنان‌چه عملیات عمرانی در طول یک سال و در دوره خدمت دهیار طبق برنامه‌های مصوب و در قالب بودجه مصوب انجام شده‌باشد، براساس اعتبارات دهياري و ضريب فوق‌العاده عمران، فوق‌العاده‌اي با عنوان فوق‌العاده عمران به دهيار، قابل پرداخت مي‌باشد كه اين فوق‌العاده عمران كه سالانه به دهيار پرداخت مي‌شود، نباید از چهار برابر مجموع حقوق مبنای ماهانه او بیشتر باشد و اين در حالي‌است كه سقف تعيين شده در سال گذشته، سه برابر تعيين شده‌بود.

جندقيان، بهره‌مندي دهياران ازمبلغي با عنوان پاداش آموزش را به عنوان يكي از ويژگي‌هاي دستورالعمل سال جاري عنوان نمود و گفت: براين اساس، چنان‌چه دهيار در دوره‌هاي آموزشي مصوب، شركت و گواهي آموزشي معتبر از مراجع ذي‌صلاح اخذ نموده‌باشد، در پايان سال(در صورت تأمين اعتبار)، به ازاي هر ساعت حضور در دوره‌هاي آموزشي، فوق‌العاده‌اي با عنوان پاداش آموزش، براساس فرمول مندرج در ماده مربوط، محاسبه و به دهيار پرداخت مي‌شود.

وي افزود: در مورد ساير مزاياي پيش‌بيني نشده در اين دستورالعمل، قوانين و مقررات مندرج در قانون كار و تأمين اجتماعي ملاك عمل خواهد بود.

جندقيان در پايان  تأكيد نمود: اجراي اين دستورالعمل و نظارت كامل بر مفاد آن بر عهده معاونين امور عمراني استانداري‌هاي كشور مي‌باشد.

 


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:100
ديروز:149
هفته قبل:1348
ماه قبل:6959
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:754081
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^