آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1396/02/20 - 07:50
نشست هم‌انديشي

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، در اين نشست كه 18 ارديبهشت با حضور معاون امور دهياري‌ها و مديران كل دفاتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي و هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، نماينده وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و شش نفر از مديران‌عامل اتحاديه شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها تشكيل شد، دكتر جندقيان معاون امور دهياري‌ها، مباحثي را در خصوص جايگاه و اهميت تعاوني‌ها در جهان و نقش كليدي نهادهاي مذكور در توسعه اقتصادي، علمي و اجتماعي كشورها مطرح نمود.

وي به مصاديقي در زمينه كسب موفقيت‌هاي جهاني تعاوني‌ها و توانايي مجموعه‌هاي ذكر شده در زمينه آموزش و فرهنگ‌سازي نيز اشاره نمود.

در بخش ديگري از اين نشست، اسمعيل زيارتي نصرآبادي، مديركل دفتر برنامه‌ريزي و مديريت توسعه روستايي ضمن تشريح فلسفه شكل‌گيري شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها خاطر نشان كرد كه هدف از تاسيس تعاوني‌هاي مذكور، فراهم نمودن زمينه‌هاي توسعه اقتصادي روستاها و توانمندسازي دهياري‌ها جهت انجام وظايف قانوني آن‌ها بوده است.

وي مطالبي را در خصوص وظايف و جايگاه قانوني اتحاديه شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها ارائه و به نقش كليدي اتحاديه‌ هاي مذكور در انتظام‌بخشي به امور تعاوني‌ها و بسترسازي براي توانمندسازي تعاوني‌هاي دهياري‌ها اشاره نمود.

در ادامه نشست نيز مديران ‌عامل اتحاديه‌ها هر يك به تشريح عملكرد مجموعه‌هاي خود پرداخته و پيشنهادهايي را در زمينه ساماندهي و بهبود وضعيت موجود از طريق تعامل سازنده في‌مابين اتحاديه‌ها، شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها، استانداري‌ها و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور ارائه نمودند.

مقرر شد حداكثر تا پايان ارديبهشت ماه سال جاري، اتحاديه‌هاي مذكور به عنوان بازوهاي مشورتي و اتاق فكر تعاوني‌ها، برنامه‌هاي اقتصادي،‌ پيشنهادها و راهكارهاي اجرايي جهت بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود در استان‌ها با محوريت‌هاي فناوري اطلاعات، گردشگري، تبادل محصولات كشاورزي مبتني بر فضاي مجازي و ... را با هدف تقويت و حمايت از شركت‌هاي تعاوني دهياري‌ها به اين سازمان ارائه نمايند.

در پايان نيز مقرر شد جلسات هم‌انديشي و همفكري مشترك با اتحاديه شركت هاي تعاوني دهياري‌ها در هر فصل با دستور كار مشخص تشكيل شود.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایمیل هاستینگ اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:95
ديروز:170
هفته قبل:1513
ماه قبل:6197
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:624876
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^