آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1397/05/22 - 15:45
همایش نقش تعاونی دهیاریها در توسعه روستایی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اولین همایش "نقش تعاونی های دهیاری در توسعه روستایی" صبح امروز 22 مرداد با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان تعاونگران روستایی از سراسر کشور در مرکز فرهنگی تلاش برگزار شد.
کلانتری در این همایش با تاکید بر اینکه رسالت اصلی تعاونی های روستایی، توسعه روستایی است، گفت: توسعه روستایی به معنای عام یعنی فراهم کردن زیر ساخت های توسعه ای، به عبارت دیگر یعنی محیط روستا را برای کار و تلاش و زندگی از امکانات  آب و برق گرفته تا شبکه اینترنت آماده کنند.
وی نقش دوم تعاونی های دهیاری و روستایی را کمک به اقتصاد روستا عنوان و اظهار کرد: هر تعاونی دهیاری باید به کمک دهیاران استعدادهای منطقه را به خوبی شناسایی کند .
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تعاونی های دهیاری می توانند ظرفیت های اقتصادی روستا را شناسایی و مدیریت کنند و بدانند چه راهکارهایی برای افزایش ظرفیت ها وجود دارد و در این مسیر لازم است از مشورت های حرفه ای استفاده شود تا توسعه پایدار داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه تعاونی های دهیاری باید آموزش های توسعه ای ببینند، خاطرنشان کرد: تعاونگران لازم است در هر روستا با کمک تسهیل گران توسعه آموزش ببینند و اطلاعات لازم را داشته باشند.
کلانتری تصریح کرد: خود تعاونی ها و دهیاری ها می توانند تجربیات خوبی را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

وی با بیان اینکه تعاونی های دهیاری می توانند به خوبی از تسهیلات طرح اشتغال روستایی که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می شود به خوبی استفاده کنند، بیان کرد:  ظرفیت بزرگ دیگری که تعاونی های دهیاری می توانند از آن استفاده کنند ماده 26 برنامه ششم توسعه است که بر اساس آن به دولت اجازه داده شده کلیه خدمات خود را در حوزه های مختلف در اختیار تعاونی ها قرار دهد.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اظهار امیدواری کرد: این همایش باعث آشنایی بیشتر تعاونگران روستایی و دهیاری با هم شود و زمینه انتقال تجربیات و انجام کارهای بزرگ تر را فراهم کند.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:131
ديروز:187
هفته قبل:1629
ماه قبل:6407
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:734204
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^