آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1397/05/22 - 15:51
همایش نقش تعاونی دهیاریها در توسعه روستایی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی امروز در اولین همایش تعاونی‌های دهیاری در توسعه روستایی با بیان این مطلب گفت: اشتغال در اولویت برنامه های دولت تدبیر و امید است .
وی با بیان اینکه رونق اشتغال مبارزه با فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد، افزود: در این میان حمایت از تعاونی ها به عنوان چشمه جوشان اشتغال بسیار مهم است که از آن غفلت شده، اما در این دولت به دنبال احیای آن بوده‌ایم.
وی تأکید کرد: تعاونی‌ها از تئوری‌های کارسازی برای اشتغال برخوردارند، اما از آنها حمایت نشده است، در حالی که با حمایت از تعاونی‌ها می‌توانستند در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به ویژه در اولویت بخش روستایی و عشایری قرار گیرند.
محسنی بندپی تاکید کرد: سیاست عدم توجه اساسی و اصولی به بخش روستایی و عشایری موجب شد که شاهد مهاجرت روستاییان و مشکلات اشتغال در روستاها باشیم، در حالی که در کشورهای توسعه یافته به زمینه های بنیادی ماندگاری در روستاها پرداخته شده است.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ماندگاری جمعیت در روستاها خاطرنشان کرد: ما باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم و در این حوزه نباید از نقش دهیاری‌ها غافل شویم.
وی همچنین پیوند دهیاری ها و تعاونی ها را مهم برشمرد و تاکید کرد: در زمینه اشتغال مولد، زنان روستایی می‌توانند در حوزه های صنایع دستی و غذایی بسیار فعال و نقش آفرین باشند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تعاونیها از ظرفیت ارزشمندی برخوردارند که می‌توانند در رفع فقر و اشتغالزایی در روستاها کارساز باشند.
وی با یادآوری تجربه اجرای طرح تامین مالی خرد در روستاها از سوی سازمان بهزیستی گفت: در این طرح زنان روستایی را گرد هم آورد و با کشف و ظهور خلاقیت آنها ۴۷ هزار شغل ایجاد شد؛ همچنین در این طرح بروکراسی پیچیده اداری با عهده دار شدن ضمانت آنها به صورت زنجیره ای تسهیل شد.
محسنی بندپی گفت: در اجرای طرح هایی از این دست برخی وزارتخانه‌ها می‌توانند به عنوان شرکای اجتماعی ما وارد شوند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اینکه ۱۹ هزار دهیاری در کشور داریم، در پایان سال ۹۷ شاهد ۱۹ هزار تعاونی در پیوند با این دهیاری ها باشیم.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:100
ديروز:168
هفته قبل:1590
ماه قبل:7584
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:710936
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^