آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1397/12/11 - 11:03
تفاهم نامه همکاری

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری با اعلام این خبر بیان داشت: به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه کتابخانه های عمومی روستایی اعم از ثابت و سیار این تفاهم نامه منعقد گردیده است.
محمدعلی همدمی نژاد گفت: توسعه کتابخانه های عمومی در روستاهای استان بعنوان یکی از شاخصهای توسعه یافتگی در روستاها و ترویج و ارتقاء فرهنگ کتابخوانی در بین روستائیان از اولویتهای مشترک این دفتر و اداره کل کتابخانه های عمومی استان می باشد که بایستی در این خصوص از ظرفیتهای متقابل استفاده کرد.
وی در ادامه با اشاره به استفاده از پتانسیل دهیاران و شوراهای اسلامی در خصوص انجام بسترسازیهای لازم، افزود: جهت احداث کتابخانه های عمومی و یا راه اندازی کتابخانه های عمومی سیار در روستاها خصوصاً روستاهای با جمعیت بالا، بایستی حمایت ها و پیگیری های لازم از سوی شورای اسلامی و دهیاری روستا بعمل آید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه ضمن ارائه مطالبی در خصوص برنامه های این اداره کل در سطح روستاهای استان اهداف انعقاد این تفاهم نامه را تبیین کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سبزیان با تأکید بر ضرورت رفع نیازهای کتابخانه های عمومی موجود در روستا بعنوان یکی از اهداف این تفاهم نامه گفت:بایستی زمینه سازی لازم در روستاها جهت کسب عناوینی همچون روستای دوستدار کتاب و روستای پاک فراهم آید.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد با حمایت شوراهای اسلامی و دهیاری هر روستا و جلب مشارکت خیرین روستایی در روستاهای فاقد کتابخانه، کتابخانه های ثابت و سیار مطابق با استانداردهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور ساخته شود.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:238
ديروز:200
هفته قبل:1830
ماه قبل:7199
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:775830
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^