آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1397/12/21 - 09:12
جلسه كارگروه ملي

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور،‌ در اين جلسه كه با حضور جندقيان معاون امور دهياري‌ها و كريمي مديركل دفتر هماهنگي عمراني و خدمات روستايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌ها و روح نواز معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر تشكيل شد، نحوه اجرايي شدن مفاد تفاهم نامه فيمابين مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در اين جلسه دكتر جندقيان ضمن تشريح اقدامات و فعاليت هاي به عمل آمده توسط دهياريها در كمك به نيروهاي امدادي در زمان وقوع بحران در روستاها، نكاتي را پيرامون بهره گيري مناسب از ظرفيت دهياران و جوامع محلي به عنوان نيروهاي داوطلب، براي افزايش ارائه خدمات به روستائيان در هنگام بروز حوادث بيان نمود.

وي در ادامه به اقدامات موثر دهياري‌ها در حادثه زمين لرزه استان كرمانشاه و همكاري آنها با دستگاه هاي امدادي و خدمات‌رسان اشاره كرد.

همچنين دكتر روح نواز معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر نيز ضمن توصيف نقش سازمان داوطلبان در انجام فعاليت‌هاي داوطلبانه در شهرها و روستاها، در خصوص اقدامات و پروژه‌هاي داوطلبي اجرا شده در سطح كشور مطالبي را عنوان و به نقش موثر دهياران در كمك به آموزش روستائيان در مقابله با حوادث اشاره نمود.

در ادامه به منظور هم افزايي هر دو دستگاه در خصوص اجراي مفاد مندرج در تفاهم نامه، مقرر گرديد جلسه كارگروه ملي به صورت فصلي و هر سه ماه يك بار تشكيل شود و موارد مرتبط با اجراي تفاهم نامه را بررسي و نسبت به احصاء مسائل و مشكلات موجود اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنين مقرر گرديد به منظور تسهيل در اجراي مفاد تفاهم نامه در روستاها، بخشنامه‌هاي مرتبط با بندهاي مندرج در اين تفاهم نامه تهيه و به استانداري ها ابلاغ گردد.

شايان ذكر است تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌هاي كشور و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران به منظور جذب دهياران و اعضاي شوراهاي روستا به عنوان نيروي داوطلب جمعيت هلال احمر 17 بهمن و همزمان با ايام الله دهه فجر توسط روساي اين دو سازمان امضا شد.

موضوع اين تفاهم نامه عبارتست از: برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری جهت توسعه مهارت‌ها و توانمندی روستاييان به منظور افزایش مشارکت‌های محلي و بهبود فعالیت‌های اجتماعی در راستای حمایت از اقشار آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر جامعة روستايي در حوادث با بهره‌گیری از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستا در زمینة فعالیت‌های بشردوستانه.

اهداف عمده اين تفاهم‌نامه عبارتست از: استفاده حداکثری از ظرفیت‌ مديريت‌هاي محلي در مواقع عادی و زمان وقوع حوادث و سوانح به منظور حمایت از آسیب‌دیدگان، تقویت مشارکت‌هاي مردمي در پروژه‌های داوطلبی سازمان داوطلبان و سازمان‌های تابعه جمعیت هلال احمر در راستاي اجراي برنامه‌های بشردوستانه و عام‌المنفعه به ویژه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، اشاعه و ترویج فرهنگ داوطلبي و مشاركت در امور عام‌المنفعه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و تلاش در جهت ایجاد فضای تعامل به منظور استفاده از امکانات و ظرفيت‌هاي طرفین در روستاها.

به منظور هماهنگی و نظارت بر اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، کارگروه ملی با عضویت معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون جذب و سازماندهی داوطلبان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور و کارگروه استانی با عضویت مدیر کل دفتر امور روستايي و شوراهای استانداری و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تشکیل می‌شود.


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:100
ديروز:149
هفته قبل:1348
ماه قبل:6959
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:754081
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^