آخرین اخبار و مطالب
لینک ها
1398/01/07 - 14:10
معاون امور دهياريها

به گزارش روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، سعيدرضا جندقيان بيدگلي با بيان مطلب فوق اظهار كرد: با توجه به اعلام سازمان هواشناسي و استمرار بارش ها در اكثر مناطق كشور، بر آمادگي دهياران براي مقابله با سيلاب‌هاي احتمالي در بارش‌هاي روزهاي آتي تاكيد شده است.

وي افزود: براساس گزارش‌هاي دريافتي از استانداري‌ها، تاكنون دهياران اقدامات موثري نظير اطلاع‌رساني به موقع به ساكنان روستا و گردشگران، ايجاد ارتباط و تعامل با واحدهاي امداد رسان، آماده‌سازي اماكن عمومي روستا براي اسكان موقت آسيب ديدگان و نظارت بر سفرهاي نوروزي مسافران در محدوده روستا انجام داده‌اند كه باعث كاهش چشم‌گير خسارات جاني و مالي در مناطق روستايي شده است.

وي افزود: با توجه به استقرار بيش از 37 هزار دهياري در روستاهاي كشور، حدود 95 درصد جمعيت روستايي تحت پوشش خدمات اين نهاد قرار دارند كه مي‌توانند به عنوان گسترده‌ترين شبكه مديريت محلي، نقش موثري در ايجاد ارتباط نقاط پراكنده سكونگاه‌هاي روستايي با ارگان‌ها و دستگاه‌هاي مسوول ايفا نموده و در مواقع بروز بحران، نخستين حلقه ارتباطي و اجرايي محسوب مي‌شوند.

جندقيان همچنين تاكيد كرد: لازم است دهياران ضمن اهتمام در اجراي مفاد ابلاغيه‌هاي صادره و رعايت اصول ايمني، اقدامات لازم را براي كاهش آسيب‌هاي احتمالي معمول و در مناطق درگير سيلاب با همكاري موثر با واحدهاي امدادرساني براي اولویت بندی ارائه خدمات اقدام نمايند.

وي همچنين گفت: تمامي پايگاه هاي آتش نشاني روستايي در آماده باش قرار دارند و ارتباط مستمري با بخشداريها و آتش نشاني شهرداري شهرهاي مجاوردارند.

جندقيان در پايان اظهار اميدواري كرد: با حضور دهياران در عرصه مديريت بحران روستايي در كنار نهادهاي مسئول و با بهره‌گيري از تجارب بحران‌هاي گذشته، روزهاي آتي با كمترين خسارت و آسيب طي شود.

 


اخبار قديمي تر
دفترمقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی دولت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اساسنامه شرکت تعاونیها بانک اطلاعات روستاهای کشور
 آمار بازديد
امروز:98
ديروز:140
هفته قبل:1364
ماه قبل:6436
بيشترين بازديد:591
در:1395/08/04
كل بازديدها:729681
خانه  |   اتحادیه  |   آلبوم تصاویر  |   نشریه  |   دانلود  |   تماس با ما
کلیه حقوق این سایت متعلق به اتحادیه تعاونی های دهیاری های استان خراسان رضوی می باشد.
1393
^